Solar Panel Firmaları

Solar Panel Firmaları

Solar Panel Firmaları

Solar Panel Firmaları

Solar panel firmaları denilince aklımıza panel üreticileri gelebilir. Ancak solar panel firmaları, hem üretim hem de kurulum yapan sanayi ve mühendislik kuruluşlarına verilen genel isimdir.

Solar panel üretimi konusunda sanayi kuruluşu olarak çalışan firmaların büyük kısmı Uzakdoğu’da yer alır. Özellikle Japonya ve son yılların ekonomi devi Çin, güneş paneli üretimi konusunda çok büyük yatırımlar yapmıştır. Çin’in Dünya’nın en büyük sanayi üreticisi olduğu ekonomisi güçlü diğer devletler tarafından görmezden gelinse de, Dünya’nın bundan sonraki ekonomisine Çin’in yön vereceği tartışmasızdır. Bu durum aynı zamanda Çin’de devasa sanayi kuruluşlarının peş peşe açılmaya devam etmesinin de doğal bir sonucudur.

Çok büyük bir coğrafyada yer alan Çin, bugün için en fazla elektrik enerjisine ihtiyaç duyan ülke olarak başı çekmekte. Hem nüfus hem de sanayi sebebiyle elektrik ihtiyacını karşılamakta zorlanan Çin, bu amaçla güneş paneli sanayisi için ciddi bilimsel ve sanayi yatırımları gerçekleştiriyor. Artık Çin’in her yerinde uçsuz bucaksız güneş paneli tarlalarına rastlanıyor. Bu da doğal olarak kendi teknolojisini kendi üretmek için çalışmaların hız kazanması ve bu amaçla üretim tesislerinin kurulmasını sağlıyor.

Teknoloji denilince aklımıza gelen Japonya’nın yanında, ağır sanayiye sahip Almanya, nükleer çalışmalar yapan Kore, Dünya’nın en büyük kapitalist devleti ABD ve ABD’yi tahttan indirmek için ne gerekirse yapacak olan Rusya’da solar panel firmaları ile dikkat çekmeye başladı.

Piyasada solar panel firmaları arasında adını sıkça duyduklarımız dışında Solarbuzz, IHS Technology, Trina Solar, Yingli Solar, Ja Solar, Sharp Solar, Kyocera, Jinko, Canadian Solar, First Solar, Sun Power gibi isimler de kalite ve üretim kapasitesi ile üst sıralarda yer alıyor.

Son yıllarda ülkemizde de güneş paneli üretimi konusunda ciddi ve büyük yatırımlar yapıldığını söylemeden geçmemek gerek. Teknoloji ve kalite açısından Dünya standartlarında yapılan üretim ile kısa zaman sonra Türk firmalarının da Dünya pazarında yer alacağını düşünüyoruz.

Solar panel markası olarak hangisini tercih edeceğiniz size kalmış. Ancak en doğru panelin en sağlıklı şekilde kurulumunu yapacak mühendislik firması olarak hizmetinizde olduğumuzu belirtmek isteriz.

 

Bu Yazıyı Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.