GÜNEŞ ENERJİSİ İÇİN TEŞVİK

GÜNEŞ ENERJİSİ İÇİN TEŞVİK

GÜNEŞ ENERJİSİ İÇİN TEŞVİK

GÜNEŞ ENERJİSİ İÇİN TEŞVİK

          Güneş enerjisi için teşvik ve sizin için en uygun teşvik ve hibelerin hangileri olduğu ve nasıl kullanılabileceği konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti için bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Güneş enerjisi için teşvik düzenlemelerini günlük talip ederek müşterilerini bilgilendiren ve yönlendiren firmamız, sizin için en doğru teşvikin hangisi olduğu konusunda da güncel bilgileri paylaşarak, size en uygun teşvikten yararlanmanızı sağlayacaktır.

Güneş paneli tarlası kurmak isteyen tarım veya sınai kuruluşları için Tarım ve Sanayi Bakanlıklarının cazip teşvikleri bulunmaktadır. Artan talep ve uygulamayı dikkate alarak her geçen yıl şartları biraz daha iyileştirilen ve tüm üreticilerin yararlanabileceği hale getirilen güneş enerjisi sistemleri, farkındalık yaratmak ve tükenebilir enerji kaynaklarını korumak adına atılmış olumlu bir adımdır.

Güneş enerjisi tarlası kurulumu için ilgili bakanlıklar tarafından faizsiz ve uzun vadeli kredi kullanma imkanı sağlanmaktadır. Belli bölgeler için bu kredilerin bir kısmı hibe olarak sunulmaktadır. Ayrıca mevcut güneş paneli sistemi sahipleri için KDV ve gümrük vergisi muafiyeti ile vergi indirimi yoluna gidilerek, sistemin yaygınlaşması teşvik edilmektedir. Güneş paneli sistemi için ödenecek her türlü gider KDV’den muaftır. Ayrıca panellerin ve diğer aksamın yurtdışından getirilmesi halinde, herhangi bir gümrük vergisi uygulanmamaktadır. Son 2 yıldır ise özellikle evlerin çatılarında kurulan güneş enerjisi sistemleri için teşvikler sağlanmakta ve uygulamanın her alana yayılması amaçlanmaktadır.

Güneş enerjisi için teşvik sağlanan bir diğer uygulama ise ihtiyaç fazlası elektrik üretiminin devlet tarafından satın alınacağına ilişkin garanti verilmesidir. Eğer güneş panelleriniz ile elde ettiğiniz elektrik enerjisi kullanımınızdan fazla ise bunun her Kwh için 13.3 cent’lik ödeme yapılarak satın alınmaktadır.

Güneş enerjisi sistemleri için verilen teşvik ve hibeler, yeni kanuni düzenlemelerle değişmektedir. Bu sebeple güneş enerjisi sistemi kurdurmak istiyorsanız, sizin için en cazip teşvik ve hibeler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Güncel mevzuatı yakından takip ederek güneş enerjisi için teşvik ve hibeleri müşterilerimize iletiyoruz. Sizin için en uygun teşvik ve hibeler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Bu Yazıyı Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.