EV İÇİN GÜNEŞ ENERJİSİ PANELİ FİYATLARI

EV İÇİN GÜNEŞ ENERJİSİ PANELİ FİYATLARI

EV İÇİN GÜNEŞ ENERJİSİ PANELİ FİYATLARI

EV İÇİN GÜNEŞ ENERJİSİ PANELİ FİYATLARI

           Ev için güneş enerjisi paneli fiyatları hakkında bilgi almak, evinizin elektrik tüketimini tam olarak karşılayacak güneş enerjisi sisteminin maliyetini öğrenmek istiyorsanız, lütfen iletişim numaralarından bize ulaşınız. Evin özellikleri ve hane halkının yaşam rutinlerine göre belirleyeceğimiz değerler doğrultusunda kuracağımız güneş paneli sistemleri ile kısa zamanda bedava ve çevreye zararsız elektrik üretmenin ayrıcalığını yaşayacaksınız.

Ev için güneş enerjisi paneli fiyatları konusunda net bir rakam söylemek mümkün değildir. Çünkü ev için güneş panellerinin fiyatları, evin günlük elektrik ihtiyacına göre seçilecek tür ve büyüklükteki panelin özelliklerine göre değişecektir. Diğer yandan aynı miktarda elektrik enerjisi üreten paneller olsa da teknik özellikleri ve büyüklükleri birbirinden farklı olabilmektedir. Panelin yerli veya yabancı olması, sistemin kurulacağı alanın zemin özellikleri gibi çok farklı etkenler de ev için güneş enerjisi paneli fiyatlarına doğrudan etki eder.

Evlerde kullanılacak güneş enerjisi panelinin belirlenmesinde ilk kriter, evin günlük elektrik sarfiyatıdır. Bu, yıllık elektrik enerjisi harcamaları toplamının 365’e bölünmesi ile bulunur. Çıkan rakam günlük elektrik tüketiminin ortalamasını verir.

Bir diğer konu ise bölgenin yıllık güneşlenme gün sayısıdır. Her ne kadar yeni nesil güneş panelleri hava kapalıyken dahi atmosferdeki güneş ışınlarını soğurma ve elektriğe çevirme özelliğine sahip olsa da, evin bulunduğu yerin tam olarak güneş aldığı gün sayısı ve ışınların geliş açısının da dikkate alınması gereklidir.

Güneş paneli seçiminde üçüncü etken ise sizin bütçenizdir. Eğer bütçeniz uygunsa ve daha az alan kaplayarak daha fazla verim sağlamak istiyorsanız, monokristal paneller sizin için daha uygun olacaktır. Ancak monokristal paneller diğerlerine göre biraz daha pahalıdır.

Güneş paneli tercihinde dikkat edilecek bir diğer husus ise, sistemin kurulacağı alanla eviniz arasındaki mesafedir. Evlerde genellikle çatı yada teras gibi alanlar tercih edilmekle birlikte, bunun mümkün olmaması halinde bahçe gibi alanlara da kurulum yapılabilmektedir. Bu da güneş panelleri ile eviniz arasında kurulacak elektrik tesisatının maliyetine etki edecektir.

Ev için güneş enerjisi paneli fiyatları ancak evinizde yapılacak inceleme ve hazırlanacak projeden sonra tam olarak ortaya çıkacaktır.

Bu Yazıyı Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yok

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.